İspanya Başbakanı Sanchez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Telefon Görüşmesi Hakkında Açıklama Yaptı

İspanya Başbakanı, Madrid’de Yapılacak Zirveyi Değerlendirdi

İspanya Başbakanı Sanchez , Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sanchez, “Az önce Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ile konuştum. Her iki ülkenin haziran ayında Madrid’de düzenleyeceği hükümetler arası zirveyi onunla analiz ettim.” dedi. İki lider arasındaki görüşmenin, İspanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin güçlendiğinin bir göstergesi olduğunu deneme bonusu vurguladı.

Filistin ve Barış Anlaşması da Görüşmede Ele Alındı

Sanchez, görüşmede Türkiye ile İspanya arasındaki ilişkilerin yanı sıra Filistin meselesini de ele aldıklarını belirtti. Filistin devletinin İspanya tarafından tanınması ve şiddete kesin olarak son verecek barış anlaşmasına varılması gerekliliği konusunun da görüşüldüğünü aktardı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • İspanya Başbakanı Sanchez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Telefon Görüşmesi Hakkında Açıklama Yaptı
  1. İspanya Başbakanı Sanchez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Telefon Görüşmesi Hakkında Açıklama Yaptı için yorumda bulun

    İspanya Başbakanı Sanchez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Telefon Görüşmesi Hakkında Açıklama Yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İspanya Başbakanı Sanchez, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Telefon Görüşmesi Hakkında Açıklama Yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.