İran Cumhurbaşkanı Raisi’nin Türbe Töreni

Meşhed Sokakları Siyah Bayraklarla Donandı

Güney Horasan eyaletine bağlı Bircend kentinde düzenlenen törenin ardından İran Cumhurbaşkanı Raisi’nin memleketine getirildiği Meşhed sokaklarında veda töreni düzenlendi. Özellikle İmam Rıza Türbesi çevresinde posterler ve siyah bayraklar asıldı.

İmam Rıza Türbesi’nde Dualar Edildi

Raisi ve diğer iki yetkilinin cenazesi, havalimanında karşılandıktan sonra ülkenin en kutsal mekanı sayılan İmam Rıza Türbesi’ne getirildi. Türbe içinde ve dışında yoğun kalabalığın katılımıyla gerçekleşen törende Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, dualar edildi ve mersiyeler okundu.

Toprağa Verilişi

Cenaze törenine birçok ülkeden üst düzey temsilci ve bakanlar ile İranlı sivil ve askeri yetkililer katıldı. Akşama doğru İmam Rıza Türbesi’nin içinde özel bir alanda Raisi toprağa verildi.

İran Cumhurbaşkanı Raisi, Doğu Azerbaycan eyaletinde geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetmişti. Aynı kazada hayatını kaybeden Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ise Tahran’ın Rey şehrinde defnedilmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İran Cumhurbaşkanı Raisi’nin Türbe Töreni için yorumda bulun

    İran Cumhurbaşkanı Raisi’nin Türbe Töreni için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İran Cumhurbaşkanı Raisi’nin Türbe Töreni için ilk yorumu yapabilirsin.