İçişleri Bakanı’ndan Bursa’da Suç Örgütlerine Operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa’da Operasyon Düzenlendiğini Açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 24 Şubat’ta Bursa’da üç ayrı suç örgütüne yönelik operasyon yapıldığını ve 48 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Operasyon kapsamında suç örgütü liderlerinden Bülent Çetkin ve Osman Deliçay da gözaltına alındı.

Kafes-46 Operasyonu Detayları Ortaya Çıktı

24 Şubat’ta gerçekleşen Kafes-46 operasyonunun detaylarına SÖZCÜ ulaştı. Operasyon, Bursa’da 2016’da kurulan Ceylan International Hospital’ın sahibi Mustafa Ceylan’ın yaşadığı mali sorunlarla başladı.

Nesim Malki Cinayetinden Yola Çıkıldı

Ceylan, hastaneyi satmak zorunda kalınca eski Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın ‘tanıdığı’ olan Muhammed Tayyar Türkeş ile anlaştı. Ancak Türkeş’in hastanedeki tutumları nedeniyle anlaşmazlık çıktı ve Ceylan ile Türkeş’in araları açıldı.

Çatışmalar ve Operasyon

Ceylan, suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Bülent Çetkin ile temas kurdu. Bu temasın ardından yaşanan olaylar ve tehditler sonucunda operasyon düzenlendi ve Çetkin ile Deliçay grubuna karşı işlem yapıldı.

Ceylan ve Türkeş Davası Devam Ediyor

Ceylan, verdiği ifadelerin ardından serbest bırakılırken, Muhammed Tayyar Türkeş yurt dışında olduğu için yakalanamadı. Ceylan ile Türkeş arasındaki hukuki süreç devam ediyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İçişleri Bakanı’ndan Bursa’da Suç Örgütlerine Operasyon için yorumda bulun

    İçişleri Bakanı’ndan Bursa’da Suç Örgütlerine Operasyon için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İçişleri Bakanı’ndan Bursa’da Suç Örgütlerine Operasyon için ilk yorumu yapabilirsin.