Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da Yatırımcılarla Buluştu

Deutsche Bank’ın Londra’daki Toplantısında Türkiye Pozitif Ayrıştı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün Londra’da Deutche Bank tarafından düzenlenen toplantıda yatırımcılarla bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye ekonomisi ve geleceğine ilişkin önemli bilgiler paylaşıldı.

Yatırımcılar Türkiye’yi Olumlu Ayrıştırdı

Katılımcılar, gelişmekte olan ülkeler arasında Türkiye’nin pozitif ayrıştığı yönünde görüş belirttiler. Deutsche Bank’ın yıllık toplantısında 50 trilyon Euro değerinde fon yöneten 150’den fazla yatırımcı bir araya geldi. Bakan Şimşek, Türkiye ekonomisindeki son gelişmeleri ve gelecek planlarını paylaşarak yatırımcıların sorularını yanıtladı.

Şimşek: “Sürdürülebilir, Güçlü Dezenflasyonun Eşiğindeyiz”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, toplantıda Türkiye’nin ekonomisindeki değişimleri ve para politikalarını ele aldı. Şimşek, “Para politikasını baştan inşa etmek biraz zaman aldı. Şu an sürdürülebilir, güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Yatırımcılar Büyük İlgi Gösterdi

Toplantıda Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan sabit getirili menkul kıymetler, hisse senedi, altyapı ve girişim sermayesi yatırımcılarının yoğun ilgisiyle karşılaşıldı. Türkiye’nin ekonomik potansiyeline duyulan güvenin arttığı bir kez daha gözler önüne serildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da Yatırımcılarla Buluştu
  1. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da Yatırımcılarla Buluştu için yorumda bulun

    Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da Yatırımcılarla Buluştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da Yatırımcılarla Buluştu için ilk yorumu yapabilirsin.