Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: “Borçlanma Maliyetleri Düşüyor, Yatırımcı İlgi Gösteriyor”

Borçlanma Faiz Oranları Düşmeye Başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada borçlanma faiz oranlarının düşmeye başladığını ve yatırımcıların ilgisinin arttığını duyurdu. Uygulanan programlar sayesinde CDS risk priminin azalmaya devam ettiğini belirten Şimşek, azalan risk primi ve düşen enflasyon beklentileri ile birlikte hazine tahvil faizlerinin de düştüğünü vurguladı.

Hazine Tahvil Faizlerinde Düşüş

Şimşek, “2 yıl vadeli TL cinsi gösterge tahvilin faizi mart ayına kıyasla yaklaşık 1000 baz puan geriledi. 5 ve 10 yıl vadeli dolar cinsi tahvillerin faizi ise nisan ayından bu yana yaklaşık 50 baz puan düştü” şeklinde konuştu. Dezenflasyon sürecinde makroekonomik göstergelerin daha da iyileşeceğini ve borçlanma maliyetlerinin düşmeye devam edeceğini ifade eden Bakan, kamu maliyesindeki olumlu görünümün de güçleneceğini sözlerine ekledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: “Borçlanma Maliyetleri Düşüyor, Yatırımcı İlgi Gösteriyor”
  1. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: “Borçlanma Maliyetleri Düşüyor, Yatırımcı İlgi Gösteriyor” için yorumda bulun

    Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: “Borçlanma Maliyetleri Düşüyor, Yatırımcı İlgi Gösteriyor” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: “Borçlanma Maliyetleri Düşüyor, Yatırımcı İlgi Gösteriyor” için ilk yorumu yapabilirsin.