Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile Ülke Programı Hazırlıklarına Başladı

Bakan Şimşek, AAYB Başkanı Jin Liqun ile Görüşme Yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin kurucu üyesi olduğu Asya Altyapı Yatırım Bankası (AAYB) ile gelecek 3 yılını kapsayan ilk Ülke Programı hazırlıklarına başladıklarını duyurdu. Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından AAYB Başkanı Jin Liqun’la gerçekleştirdiği görüşmeye dair paylaşımda bulundu.

Türkiye’ye 4,5 Milyar Dolar Finansman Sağlandı

Bakan Şimşek, AAYB Başkanı Jin’i Bakanlıkta ağırladığını belirtirken, Türkiye’nin kalkınma önceliklerine destek veren Bankanın, 2016 yılından bu yana Türkiye’ye 4,5 milyar dolar finansman sağladığını vurguladı. Şimşek, görüşmede ele alınan konular hakkında şunları kaydetti: “Görüşmede, önümüzdeki 3 yılı kapsayan AAYB’nin ilk Ülke Programı hazırlıklarını başlattık. Güçlü ekonomi programımızla uluslararası finansal kuruluşların yatırım yaptığı önde gelen ülkeler arasında olmayı sürdüreceğiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile Ülke Programı Hazırlıklarına Başladı
  1. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile Ülke Programı Hazırlıklarına Başladı için yorumda bulun

    Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile Ülke Programı Hazırlıklarına Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Asya Altyapı Yatırım Bankası ile Ülke Programı Hazırlıklarına Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.