Hamas, İsrail’in Asılsız İddialarını Reddetti

Hamas, İsrail’in Belge ve Para İddialarını Reddetti

Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Hamas’a ait belgeler ve paraları ele geçirdiği iddiasının tamamen asılsız olduğu belirtildi. Hamas sözcüsü, İsrail’in bu iddialarıyla kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını ve yalanlarla başarısızlıklarını örtmeye çalıştığını ifade etti.

İsrail’in İddialarının “Komik” Olduğu Savunuldu

Hamas tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in iddialarının “komik” olduğu savunuldu. İsrail ordusunun asılsız iddialarını “askeri başarı” olarak lanse etmesinin, Filistin direnişine karşı başarısızlıklarını kanıtladığı vurgulandı.

Hamas: İsrail, Yalan ve Sahte Belgelerle Suçlarını Örtemez

Hamas, İsrail’in Gazze’de işlediği suçların üstünü örtmek için gündeme getirdiği yalan ve sahte belgelerle başarılı olamayacağını belirtti. Hamas sözcüsü, İsrail’in suçlarının ortaya çıkmaması için her türlü yolu denediğini söyledi.

İsrail’in İddiaları

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail güçlerinin Gazze’de Hamas’a ait belgeler ve 20 milyon şekel (5,5 milyon dolar) ele geçirdiğini öne sürmüştü. Ayrıca, 2014-2020 yılları arasında İran’dan Hamas’a 150 milyon dolar havale yapıldığı iddiasında bulunmuştu.

Gazze’de Yaşanan Çatışmalar

Gazze Şeridi’nde yaşanan çatışmalarda, Hamas’ın İsrail’e saldırması sonucunda 1200 İsrailli öldü, 5 bin 132 kişi yaralandı. İsrail’in saldırılarında ise en az 27 bin 708 Filistinli öldü, 67 bin 147 kişi yaralandı.

İsrail ordusu, çatışmalarda toplamda 563 askerinin öldüğünü duyurdu. Saldırılara verilen “insani ara” sürecinde ise 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Ancak, İsrail binlerce Filistinliyi hala hapsetmeye devam etmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Hamas, İsrail’in Asılsız İddialarını Reddetti için yorumda bulun

    Hamas, İsrail’in Asılsız İddialarını Reddetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamas, İsrail’in Asılsız İddialarını Reddetti için ilk yorumu yapabilirsin.