Gina Carano, Disney ve Lucasfilm’e Dava Açtı

‘The Mandalorian’ dizisinde rol alan Gina Carano, sosyal medyada yaptığı tartışmalı bir paylaşım nedeniyle dizinin kadrosundan çıkarılmıştı. Ancak Carano, Disney ve Lucasfilm’e dava açarak işine geri dönmek istediğini duyurdu.

Paylaşımı Tartışmalı Bulundu

Carano’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, ABD’de Cumhuriyetçi olmayı Nazi Almanyası döneminde bir Yahudi olmaya benzetmesi üzerine eleştirilere yol açmıştı. Paylaşımında antisemitik görüşler içerdiği öne sürülen Carano, dizinin kadrosundan çıkarılmıştı.

Gina Carano Dava Açtı

Gina Carano, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Disney ve Lucasfilm’e dava açtığını duyurdu. Carano, kullandığı ifadelerin çarpıtılarak kendisini “şeytanlaştırmak” için kullanıldığını iddia etti ve işine geri dönmek istediğini belirtti.

Elon Musk Destek Veriyor

Carano, açıklamasında X’in sahibi Elon Musk’ın kendisine hukuki yardım sağladığını da aktardı. Carano, “Elon Musk’a ve X’e, davamı görünür kılma fırsatı verdikleri için minnettarım ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Gina Carano’nun Disney ve Lucasfilm’e açtığı dava, ilerleyen günlerde nasıl sonuçlanacak merak konusu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gina Carano, Disney ve Lucasfilm’e Dava Açtı için yorumda bulun

    Gina Carano, Disney ve Lucasfilm’e Dava Açtı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gina Carano, Disney ve Lucasfilm’e Dava Açtı için ilk yorumu yapabilirsin.