Gençlerin Teknolojiyle Buluştuğu Atölyeler

Şanlıurfa T3 Vakfı Gençlere Teknoloji Eğitimleri Sunuyor

Öğrenciler atölyelerde robotik kodlama, tasarım ve üretim, nanoteknoloji, malzeme bilimi, mobil uygulama gibi alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Şanlıurfa T3 Vakfı İl Sorumlusu Şerif Fırat, gençlerin teknolojiye erişiminin artması için atölyelerin yurdun dört bir yanına yayıldığını belirtti.

Öğrencilere Detaylı Eğitimler Veriliyor

Şerif Fırat, atölyelerde öğrencilere detaylı eğitimler sunduklarını ve 4, 5, 8 ve 9. sınıf öğrencilerini sınavla aldıklarını ifade etti. Fırat, 11 farklı başlık altında öğrencilere teknolojik eğitimler verildiğini ve bu sayede gençlerin donanımlarını artırdıklarını, aynı zamanda Teknofest yarışmaları gibi etkinliklere hazırladıklarını söyledi.

Öğrencilerin Deneyimleri

Ahmet Kıratlıoğlu, ileri seviyede robotik kodlama mekanizması geliştirmek için eğitimlere devam ettiğini belirtirken, Ömer Erbil 3 boyutlu cihazlar üzerinde çalışmalar yaptığını aktardı. Talha Songün ise robotik kodlamalar konusunda kendisini geliştirdiğini vurguladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gençlerin Teknolojiyle Buluştuğu Atölyeler için yorumda bulun

    Gençlerin Teknolojiyle Buluştuğu Atölyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gençlerin Teknolojiyle Buluştuğu Atölyeler için ilk yorumu yapabilirsin.