Gelir İdaresi Başkanlığı Sosyal Medyayı Vergi İhbarı İçin Kullanıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi İhbarı İçin Sosyal Medya Kanallarını Devreye Aldı

Gelir İdaresi Başkanlığı geçen hafta vergi ihbarı için sosyal medya kanallarını devreye aldı. Başkanlık, “BİP Vergi İhbarı Servisi”, X ve Instagram ihbar hesapları (“gibihbar” üzerinden “DM-Direkt Mesaj” yoluyla) ve WhatsApp İhbar Hattı (05521890189) yollarını da hizmete açtı. Vatandaşlar, düşük KDV oranı uygulaması, IBAN/PTT çeki yolu ile ödeme talep edilmesi, fiş/fatura verilmemesi gibi konu başlıklarında vergi ihbarında bulunabiliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Duyurduğu İkramiye Sistemiyle Gündemde

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, vergi ihbarlarına yönelik yapılacak vergi incelemesi sonucunda ihbarda verilen bilgiye istinaden tespit edilen vergi ve vergi kaybı cezasının yüzde 10’u tutarında ihbar ikramiyesi ödenebileceğini duyurmasıyla ihbar ve ikramiye konusu kamuoyunun gündeminde üst sıralara çıktı.

Prof. Dr. Murat Batı, Vergi İhbarı ve İkramiye Konusunda Açıklamalarda Bulundu

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Batı, vergi ihbarı ve ikramiye konusunda detaylı açıklamalarda bulundu. VİMER gibi önceki ihbar kanallarının yanı sıra sosyal medya üzerinden yapılan ihbarların şartlarını ve ikramiye tutarlarını açıkladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Gelir İdaresi Başkanlığı Sosyal Medyayı Vergi İhbarı İçin Kullanıyor için yorumda bulun

    Gelir İdaresi Başkanlığı Sosyal Medyayı Vergi İhbarı İçin Kullanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gelir İdaresi Başkanlığı Sosyal Medyayı Vergi İhbarı İçin Kullanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.