Galatasaray Kulübü, Deprem Bölgesine Konut İnşa Edecek

Bakan Özhaseki ve Galatasaray Başkanı Özbek Protokolü İmzaladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda düzenlenen törende, Bakan Mehmet Özhaseki, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut bir araya geldi. Protokolün imzalanmasıyla birlikte, Galatasaray Kulübü’nün deprem bölgesine 300 adet kalıcı konut yapacağı açıklandı.

Galatasaray Kulübü, Deprem Bölgesine Yardım Çağrısında Bulundu

Bakan Özhaseki, depremlerin ardından yüzbinlerce konut ve iş yerinin hasar gördüğünü belirtti. Devletin bu yıkımın altından kalkabilmesi için büyük bir çaba sarf ettiğini vurgulayan Özhaseki, Galatasaray Kulübü’nün yardım teklifini kabul etti. Galatasaray Başkanı Özbek ise deprem bölgesinin hızlı bir şekilde yeniden inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti ve diğer spor kulüplerini de yardıma çağırdı.

Galatasaray Kulübü, 300 Konut İnşa Edecek

Özbek, Galatasaray Kulübü olarak deprem bölgesine 100 adet konut yapacaklarını açıkladı. Bu konutların Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da inşa edileceğini belirten Özbek, bu projenin bir başlangıç olduğunu ve ilerleyen dönemde daha fazla konut yapacaklarını söyledi. Galatasaray Kulübü’nün bu inisiyatifiyle hayatın normale dönmesine katkıda bulunulacağına inanılıyor.

Galatasaray Kulübü, Diğer Kulüplere Yardım Çağrısında Bulundu

Özbek, diğer spor kulüplerini de deprem bölgesine yardıma davet etti. Galatasaray Başkanı, her sivil toplum kuruluşunun ve bireyin bu konuya el atması gerektiğini söyledi. Aynı şekilde diğer kulüplerin de yardım yapması ve bir yarışa girmesi halinde daha fazla konutun inşa edilebileceği vurgulandı. Galatasaray Kulübü olarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarının sözünü veren Özbek, herkesin 20 lira gibi küçük bir miktarla bu projeye katkıda bulunabileceğini dile getirdi.

Protokol İmzalandı, Temsili Çek Verildi

Törende, Galatasaray Kulübü ile TOKİ arasında deprem bölgesine 300 adet konut yapımı için işbirliği protokolü imzalandı. Bakan Özhaseki’nin “Zenginliğin sırrı vermekmiş, belki şampiyonluğun sırrı da böyle gelir.” sözlerine Galatasaray Başkanı Özbek “İnşallah” karşılığını verdi. Protokolün imzalanmasının ardından, Galatasaray Kulübü’nün bağışladığı 50 milyon liralık temsili çek verildi. Ayrıca, Özbek tarafından Bakan Özhaseki’ye Galatasaray forması ve Galatasaray Lisesi’nin dış kapısının minyatürünü içeren bir plaket takdim edildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Galatasaray Kulübü, Deprem Bölgesine Konut İnşa Edecek için yorumda bulun

    Galatasaray Kulübü, Deprem Bölgesine Konut İnşa Edecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galatasaray Kulübü, Deprem Bölgesine Konut İnşa Edecek için ilk yorumu yapabilirsin.