Fransa’da İslam karşıtı karar: Futbolcuların oruç açma arası yasaklandı


Federal Hakemler Komisyonuna (CFA) dün bir elektronik posta gönderen Fransa Futbol Federasyonu, Müslüman futbolcuların oruçlarını açması için maçlara ara verilmemesini istedi.


Elektronik postada, federasyon tüzüğünün 1. maddesindeki “Futbol, oyuncularının siyasi, dini, ideolojik veya sendikal düşüncelerini dikkate almaz. Herkes için bağlayıcı bu ilkeye saygı gösterilmesini sağlamak tüm tarafların sorumluluğundadır.” ifadesi yer aldı. Bu hükümlere aykırı davrananların ceza alabileceği uyarısında bulunuldu.


İngiltere’de futbolculara oruçlarını açmaları için süre tanınacak


Elektronik postanın detaylarının basında yer almasının ardından başta sosyal medya olmak üzere çeşitli platformlarda yasağa tepki gösterildi.


İngiltere’de, Premier Lig ve alt liglerdeki karşılaşmalar esnasında hakemlerin oyunun durakladığı anlarda futbolculara oruçlarını açmaları için süre tanıyacağı duyurulmuştu.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Fransa’da İslam karşıtı karar: Futbolcuların oruç açma arası yasaklandı
  1. Fransa’da İslam karşıtı karar: Futbolcuların oruç açma arası yasaklandı için yorumda bulun

    Fransa’da İslam karşıtı karar: Futbolcuların oruç açma arası yasaklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fransa’da İslam karşıtı karar: Futbolcuların oruç açma arası yasaklandı için ilk yorumu yapabilirsin.