Filistin’de Üniversiteye Geçiş Sınavı Başladı

Filistin’de Üniversiteye Geçiş Sınavı “Tevcihi” Başladı

Filistin Eğitim ve Öğretim Bakanlığının açıklamasına göre, üniversiteye geçiş sınavı olan “Tevcihi” bugün yerel saatle saat 09.00’da başladı ve 18 gün sürecek.

Yurt Dışındaki 29 Ülkede 50 Bin 97 Öğrenci Sınava Katılıyor

Sınavlara, Batı Şeria’nın yanı sıra çoğu Mısır olmak üzere Türkiye, Katar, Romanya, Bulgaristan ve Rusya dahil 29 ülkede yurt dışındaki okullarda toplam 50 bin 97 öğrenci katılıyor.

Gazze’de Sınavlara Girmekten Mahrum Bırakılan Öğrenci Sayısı

Filistin Eğitim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı Sözcüsü Sadık el-Hadur, İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’de yaklaşık 39 bin öğrencinin sınavlara girmekten mahrum bırakıldığını açıkladı.

Gazze Şeridi’ndeki İsrail Saldırılarının İnsanî Boyutu

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 37 bin 551 Filistinli öldü ve 85 bin 911 kişi yaralandı. Saldırılarda 15 bin 694 çocuk, 10 bin 279 kadın hayatını kaybetti.

Hastane ve Eğitim Kurumları Hedef Alınıyor

Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Filistin’de Üniversiteye Geçiş Sınavı Başladı için yorumda bulun

    Filistin’de Üniversiteye Geçiş Sınavı Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Filistin’de Üniversiteye Geçiş Sınavı Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.