Filistin Delegesi: “İsrail’e Karşı Uluslararası Eylem Çağrısı”

Arap Birliği Delegesi Muhanned el-Akluk’un Uyarıları

Filistin’in Arap Birliği delegesi Muhanned el-Akluk, Birliğin olağanüstü toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, “İsrail’i, Refah’a saldırıları ve bunun bir milyondan fazla yerinden edilmiş insan üzerindeki yansımaları konusunda uyarıyoruz” dedi.

Akluk, “İsrail’in uluslararası hukuka uymayı reddettiğini ve ramazan ayı boyunca Gazze’deki yangını durdurmadığını” vurgulayarak, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni (BMGK) Gazze Şeridi’nde ateşkesi sağlamaya ve İsrail’e karşı yaptırımlar uygulamaya” çağırdı.

Arap Birliği’nin Toplantısı

Arap Birliği, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’ndeki gelişmeleri görüşmek üzere, daimi delegeler düzeyinde olağanüstü toplantı kararı almıştı.

Söz konusu toplantı, Moritanya’nın Mısır Büyükelçisi, Arap Birliği daimi temsilcisi ve Arap Birliği Konseyi Başkanı Hüseyin Sidi Abdullah Aldi başkanlığında Kahire’de başladı. Toplantıya Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zaki ve üye ülkelerin delegeleri katılıyor.

Açıklamada Arap Birliği’nin Hedefi

Arap Birliği daha önce yaptığı açıklamada, Filistin’in talebi ve Arap ülkelerinin desteğiyle düzenlenen toplantıda, “soykırım suçunu ve İsrail’in Filistin halkına karşı uyguladığı açlık ve yerinden etme politikasını durdurmaya yönelik Arap ve uluslararası eylemin” tartışılacağı açıklanmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Filistin Delegesi: “İsrail’e Karşı Uluslararası Eylem Çağrısı”
  1. Filistin Delegesi: “İsrail’e Karşı Uluslararası Eylem Çağrısı” için yorumda bulun

    Filistin Delegesi: “İsrail’e Karşı Uluslararası Eylem Çağrısı” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Filistin Delegesi: “İsrail’e Karşı Uluslararası Eylem Çağrısı” için ilk yorumu yapabilirsin.