FETÖ firarisi Erkan Ünal yakalandı


Örgütün finans merkezi olan Kaynak Holding yöneticilerinin yargılandığı FETÖ davasından aranıyordu. Firari sanık Erkan Ünal, İstanbul’da yakalandı.


Kaynak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Ünal, aynı zamanda Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun’un genel sekreterliğini yapıyordu.


Firari sanığın Büyükçekmece’de kayınpederine ait villaya gittiği bilgisi üzerine, ekipler harekete geçti. Mali Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenlenen operasyonda Ünal’ı eve girerken gözaltına aldı.


Şüpheli yakalandığında üzerinde herhangi bir kimlik çıkmadı. Polise, ağabeyine ait kimlik bilgilerini vererek kurtulmak istedi. Ancak başarılı olamadı.


Telefonunu SIM kartsız kullanıyordu


Şüphelinin üzerinden bir telefon çıktı. Ancak içerisinde SIM kart yoktu. Yapılan incelemede Ünal’ın, kamuya açık alanlardaki kablosuz ağlar üzerinden internete bağlandığı tespit edildi.


Başta Bylock olmak üzere FETÖ’nün haberleşme programlarıyla örgüt üyeleriyle irtibat kurduğu belirlendi.


Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklandı.  

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. FETÖ firarisi Erkan Ünal yakalandı için yorumda bulun

    FETÖ firarisi Erkan Ünal yakalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FETÖ firarisi Erkan Ünal yakalandı için ilk yorumu yapabilirsin.