Evgeny Grinko: Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını Seslendirdi

Evgeny Grinko’nun Açıklamaları

“İyi akşamlar” diyerek dinleyicileri selamlayan Evgeny Grinko, Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını söylemeyi heyecanla beklediğini belirterek şöyle konuştu: “Arkadaşlarım, Barış Manço’nun şarkılarını çalmayı düşünmemi önerdi. Albümlerini dinledim ve ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ şarkısı çok güzeldi. Sonra şarkının Aşık Veysel’e ait olduğunu öğrendim. Kaydettik.”

Konserde Seslendirdiği Besteler

Konserde Türk hayranları için yorumladığı ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ı seslendirirken büyük ilgi gören sanatçı, iki saat süren konserde ‘Valse’, ‘Epilogue’, ‘Carousel’, ‘Faulkner’s Sleep’, ‘Field’, ‘Once Upon A Time’, ‘Prologue’, ‘Noir’, ‘Winter Sunshine’ ve ‘Serenade’ adlı bestelerine de yer verdi.

Evgeny Grinko’nun Müzik Serüveni

Müzikle çocuk yaşlarında tanışan Evgeny Grinko, 2010’da çeşitli platformlarda milyonlarca dinlenmeye ulaşan ‘Valse’ bestesini yazdı. Sanatçı, 2014’ten bu yana şehirden uzaklaşıp ormandaki küçük bir evde yaşayarak yeni besteler yazıp, belgesel filmler için müzik yapıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Magazin
  • Evgeny Grinko: Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını Seslendirdi
  1. Evgeny Grinko: Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını Seslendirdi için yorumda bulun

    Evgeny Grinko: Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını Seslendirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evgeny Grinko: Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını Seslendirdi için ilk yorumu yapabilirsin.