Erdoğan’ın Türkevi’nde diplomasi trafiği sürüyor


Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu dolayısıyla New York’ta bulunan Erdoğan, Türkevi’nde temaslarını sürdürüyor.


Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu kabul etti.


Erdoğan, Meloni ile görüştü


Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada İtalya Başbakanı Meloni’yi kabul etti. Yaklaşık 40 dakika süren kabul, basına kapalı gerçekleştirildi.


Kabulde, iki ülke ilişkileri başta olmak üzere Türkiye’nin AB üyelik süreci, bölgesel meseleler, Rusya-Ukrayna savaşının seyri, Karadeniz Tahıl Koridoru Girişimi’nin geleceği ve iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı.


Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması amacıyla Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi ile İş Forumu toplantılarının en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade etti.

[Fotoğraf: AA]


Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, görüşmenin pek çok alanda güçlü işbirliklerine sahip olan Türkiye-İtalya ilişkileri için hayırlara vesile olmasını diledi.


Görüşmede Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Erdoğan’ın Türkevi’nde diplomasi trafiği sürüyor için yorumda bulun

    Erdoğan’ın Türkevi’nde diplomasi trafiği sürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erdoğan’ın Türkevi’nde diplomasi trafiği sürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.