Eğitim-Bir-Sen İzmir’de Yetkisini Güçlendirdi

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi, yetkili sendika olarak girdiği 2021 Yılı Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kolu Mutabakatları sonucunda İzmir’de yetkisini üye sayısını arttırarak sürdürdü.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde imzalanan mutabakat sonrası 2020 yılına göre üye sayısını 165 arttırarak 11 bin 964’e çıkartan Eğitim-Bir-Sen, 2016 yılında elde ettiği yetkili sendika sıfatını devam ettirdi. İmzalanan mutabakat sonrası açıklamalarda bulunan Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali Kaya, “Yetkili sendika sıfatıyla girdiğimiz 2021 Yılı Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Kolu Mutabakatlarından başımız dik bir şekilde çıktık. Geçtiğimiz yıla oranla üye sayımızı arttırarak ve İzmir’imizin 27 ilçesinde yetkimizi perçinleyerek büyük bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarının hak arama, haklarını koruma ve geliştirme mücadelesinin öncüsü ve omuzlayıcısı durumundadır. Üye sayımız, zirvede olmamız, özgün ve özgür duruşumuzun, sahadaki azmimizin eğitim çalışanlarınca taçlandırılmasıdır. Nitekim sendikamızın birken bine, binlerden on binlere, yüz binlere ulaşma başarısının özünde saklı olan gerçek, herkes için güvence olmasıdır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadan, mütevazı duruşumuzu bozmadan yolumuza devam edeceğiz. Dün olduğu gibi, bugün de yapay, zorlama ayrımlarla insanımızı dışlamadan, kimseyi incitmeden, ötekileştirmeden, medeniyet değerlerimizi önemseyen eğitim çalışanlarına her zaman kucak açarak ‘biz biriz, beraberiz’ diyeceğiz. Kaderimizi milletimizin, ülkemizin kaderiyle aynı hizada tutmaya; yılmadan, yorulmadan ülkemiz ve üyemiz için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Her mutabakatta attığımız imza bu duygunun, gönül ve ideal birlikteliğinin tescilidir. Bu güvene layık olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Her Koşulda Eğitim, Eğitim Çalışanlarımız ve Milletimiz İçin Çalışıyoruz”

Hak arama mücadelesi ve sorunların çözümünde gösterilen çaba ile milletle yan yana yürümelerinin neticesinde eğitim çalışanlarının alandaki sözcüsü, masadaki temsilcisi olmayı sürdürdüklerini belirten Kaya, “Kovid-19 salgını, bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de hayatın birçok alanını etkisi altına alarak değişime zorladı. Eğitim-öğretim faaliyetleri de bu değişimden en fazla etkilenen alanların başında geldi. Eğitim-Öğretim ve Bilim Hizmet Kolunun yetkili sendikası ve sivil toplum örgütü olmanın yüklediği sorumluluğun sonucu olarak bu zorlu süreçte eğitim çalışanlarının mağdur olmaması için yoğun çaba harcadık, eğitimcilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması, özlük haklarında bir kayıp yaşamaması için elimizden geleni yaptık. Bu süreçte örgütlü güç olmak, sendika olarak çalışma hayatı açısından sigorta vazifesi görmek, eğitim faaliyetlerinin yeni halini etkili ve verimli kılmak, ihtiyaç duyulan her alanda katkıda bulunmak, seferberlik duygusuyla ve her üyesiyle bir nefere dönüşmek, ihtiyacı olana vefa, kan ihtiyacına deva olmak, büyük bir eşiği el ele aşmak, gücünü millet için vakfetmektir. Biz tüm bu süreçlerde sorunları yakından izleyip tespit ve teşhis etmekle yetinmedik, teşkilatımız ve üyelerimiz ile birlikte çözüm önerileri sunduk, her alanda elimizi taşın altına koyarak üyelerimizin ve milletimizin yanında yer almaya devam ettik. Bunların yanı sıra geçtiğimiz yıl olduğu gibi Vefa Sosyal Destek Gruplarında yer alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımlarına özveriyle koşmaya devam ediyoruz. Kültürel ve akademik sendikacılık kapsamında üyelerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla her yıl düzenlediğimiz MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına hazırlık kursumuzu Kovid-19 salgınına rağmen online olarak kesintisiz uyguladık ve hizmet sendikacılığına devam ettik. Bir Bilenle Bilge Nesil Projemizle de öğrencilerimizi yazarlarımız ve onların engin düşünceleri ile buluşturarak, okuma-yazma kabiliyetlerinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Gelecek senelerde de kazanımlarımıza, çözüm önerilerimize, projelerimize, eğitim çalışanlarımız ile birlikte eğitim için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Yetkide İstikrar Tüm Teşkilatın Başarısıdır”

Kaya son olarak, teşkilatın istikrarlı bir şekilde yol almasına ve yetkiyi korumadaki başarısı için katkı verenlere teşekkür ederek, “Yetkide istikrar sağlamamıza, büyümemize, güçlenmemize emek veren, zorluklar karşısında inanç ve azimle çalışan Şube Yönetim Kurulu üyelerimize, İlçe Temsilcilik Yönetimlerimize, İşyeri Temsilcilerimize, Komisyonlarımıza ve bütün üyelerimize gösterdikleri çaba ve gayretlerden dolayı sonsuz teşekkür ediyor, İzmir’de elde ettiğimiz başarının ve sürdürdüğümüz yetkinin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Eğitim-Bir-Sen İzmir’de Yetkisini Güçlendirdi için yorumda bulun

    Eğitim-Bir-Sen İzmir’de Yetkisini Güçlendirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eğitim-Bir-Sen İzmir’de Yetkisini Güçlendirdi için ilk yorumu yapabilirsin.