Dr. Anthony Youn’dan Göz Çevresindeki Yaşlanmayı Önleme İpuçları

1. Güneş Gözlüğü Takmak

Dr. Anthony Youn, göz kapaklarının ve çevresinin yaşlanmasını önlemek için güneş gözlüğü takmanın önemini vurguluyor. Güneşin UV ışınlarından korunmanın yanı sıra göz kapağı derisinin hassas yapısını da koruyarak kırışıklıkları engelleyebilirsiniz.

2. Daha Az Ultra İşlenmiş Gıda Tüketmek

Dr. Youn, ultra işlenmiş gıdaların göz çevresindeki şişkinliği artırabileceğini belirtiyor. Bu nedenle kalp hastalığı, kanser ve obezite riskini azaltmak adına daha az işlenmiş ve sağlıklı gıdalar tüketmeye özen göstermek önemli.

3. Alerjileri Kontrol Altına Almak

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne göre, ABD’li yetişkinlerin %25,7’sinde mevsimsel alerji bulunmaktadır. Dr. Youn, alerjileri kontrol altına almanın göz kapaklarındaki derinin gerilmesini önleyeceğini ve cildin incelmesini engelleyeceğini belirtiyor.

4. Göz Kremi Kullanmak

Dr. Youn, göz çevresindeki yaşlanmayı önlemek için göz kremi kullanmanın önemine dikkat çekiyor. Retinol içeren kremlerin cildin kolajenini artırarak kırışıklıkları ve incelmeyi engellediği bilinmektedir. Düşük oranda retinol içeren ürünlerle başlamak önerilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Dr. Anthony Youn’dan Göz Çevresindeki Yaşlanmayı Önleme İpuçları için yorumda bulun

    Dr. Anthony Youn’dan Göz Çevresindeki Yaşlanmayı Önleme İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dr. Anthony Youn’dan Göz Çevresindeki Yaşlanmayı Önleme İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.