Diyanet, Türk-İslam Araştırma Merkezi Kuruyor

Diyanet İşleri Başkanlığı 9.7 Milyar TL Harcadı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ocak ayında 9.7 milyar TL harcayarak İçişleri, Dışişleri ve Enerji Bakanlıklarını geride bıraktı. Türk-İslam Araştırma Merkezi’nin kurulumunda öncü rol üstlenecek.

Ordu’da Dev Cami ve Araştırma Merkezi Yükselecek

Ordu’da 105 metre yüksekliğinde, 6262 kişinin aynı anda namaz kılacağı dev bir caminin de bulunacağı Türk-İslam Araştırma Merkezi hayata geçirilecek. Projenin toplam maliyeti henüz belirlenmedi ancak şehrin her noktasından görüleceği açıklandı.

İlklerle Dolu Bir Proje

Projede kullanılacak yapım tekniği ve malzeme ile fark yaratan bir yaklaşım benimseniyor. Merkez, doğal ahşap malzemeden inşa edilerek Türkiye ve dünyada benzeri olmayan bir örneği olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İle İmzalanan Protokol

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ile bir araya gelerek Türk-İslam Araştırma Merkezi için protokol imzaladı. Merkezin, şehre önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Diyanet, Türk-İslam Araştırma Merkezi Kuruyor için yorumda bulun

    Diyanet, Türk-İslam Araştırma Merkezi Kuruyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diyanet, Türk-İslam Araştırma Merkezi Kuruyor için ilk yorumu yapabilirsin.