Dışişleri’nden İsrailli bakanın Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kınama


Dışişleri Bakanlığı, Ben-Gvir’in İsrail güvenlik güçlerinin refakatinde düzenlediği baskına ilişkin yazılı açıklama yayımladı.


Açıklamada, “İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı’nın 21 Mayıs tarihinde İsrail güvenlik güçlerinin refakatinde Harem-i Şerif’e düzenlediği uluslararası hukuku açıkça ihlal eden baskını şiddetle kınıyoruz. İsrail hükümet üyelerinin Harem-i Şerif’in tarihi statüsüne bu şekilde meydan okuması, kışkırtıcı ve faşizan eylemlerde bulunması hiçbir şekilde kabul edilemez” ifadelerine yer verildi.


Bakanlık açıklamasında, İsrail hükümetini, bir kez daha, Harem-i Şerif’in uluslararası hukuka dayanan tarihi statüsünü ihlal eden her türlü provokatif eylemi derhal sonlandırmaya ve sorumluluk içerisinde davranmaya çağırıyoruz” ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Dışişleri’nden İsrailli bakanın Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kınama
  1. Dışişleri’nden İsrailli bakanın Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kınama için yorumda bulun

    Dışişleri’nden İsrailli bakanın Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kınama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dışişleri’nden İsrailli bakanın Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kınama için ilk yorumu yapabilirsin.