Arnavutluk’tan Türkiye’deki depremzedelere yardım tırı


Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği koordinasyonunda, Değişik Bir Hafta Sonu Vakfının desteğiyle Türkiye’deki depremzedeler için giysi, farklı ürün ve gıda malzemelerinden oluşan yardımlar toplandı.


Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği Müsteşarı Edibe Sinem Atay, bugün 11. yardım tırını Türkiye’ye göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Türkiye’ye gönderilen yardımların, acil ihtiyaçlı ürünler olduğunu söyleyen Atay, Türkiye’de “Arnavutluk Hükümetine, Arnavut kardeşlerimize minnettarız” dedi.

[Fotoğraf: AA]


Değişik Bir Hafta Sonu Vakfı İcra Müdürü Arber Hajdari ise yardımlar noktasında planladıkları çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirterek, Arnavutların hayırsever ve dayanışmacı bir halk olduğunu defalarca gösterdiğini vurguladı.


Hajdari, “Toplanan bu yardımlardan dolayı tüm Arnavutlara, Arnavutluk’ta çalışmalar yürüten ve bu zor günlerde Türkiye’nin yanında durmak için çabalayan Türk topluluğuna ve tüm bu önemli süreci koordine eden Türkiye’nin Arnavutluk Büyükelçiliğine teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Arnavutluk’tan Türkiye’deki depremzedelere yardım tırı için yorumda bulun

    Arnavutluk’tan Türkiye’deki depremzedelere yardım tırı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arnavutluk’tan Türkiye’deki depremzedelere yardım tırı için ilk yorumu yapabilirsin.