Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yurt dışındaki seçmene çağrı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turuna ilişkin Twitter’dan yaptığı paylaşımda yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından demokratik haklarını muhakkak kullanmalarını istedi.


Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti;


Yurt dışında yaşayan sevgili vatandaşlarım, Rekor bir katılımla sandıkları patlattığınız seçimlerin ilk turunu başarıyla tamamladık. Tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz. Şahsıma ve Cumhur İttifakı’na büyük bir teveccüh gösterdiniz.


“Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız”


Terör örgütü mensuplarının yıldırma, üzerinizde baskı kurma, iradenizi gasbetme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizin göğsünü kabarttınız. Her biriniz adınızı şimdiden siyaset tarihimize altın harflerle yazdırdınız. Sergilediğiniz bu dik, demokratik ve dirayetli duruş için sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum.


Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu var. Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın (20 Mayıs Cumartesi) başlıyor. Sizlerden, bulunduğunuz ülkelerdeki seçim tarihlerini yakından takip ederek, demokratik hakkınızı muhakkak kullanmanızı rica ediyorum. Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum. İnşallah bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum.  

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yurt dışındaki seçmene çağrı için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yurt dışındaki seçmene çağrı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yurt dışındaki seçmene çağrı için ilk yorumu yapabilirsin.