Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkevi’nde diplomasi trafiği


Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan, Türkevi’nde temaslarını sürdürüyor.


Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüştü. Yarım saat süren kabul, basına kapalı gerçekleştirildi.


Görüşmede, iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra BM gündemindeki konular ile bölgesel ve küresel gelişmelere dair değerlendirmeler yapıldı, Afrika’daki gerilimler ve iki ülkenin çözüm önerileri de karşılıklı olarak ele alındı.

[Fotoğraf: AA]


“Köklü bağlara sahip olduğumuz Cezayir ile işbirliğimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz”


Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından, “Dost ve kardeş Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile Türkevi’nde bir araya geldik. Köklü bağlara sahip olduğumuz Cezayir ile işbirliğimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz” açıklamasını paylaştı.


Erdoğan’ın Tebbun ile görüşmesinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın da hazır bulunduğu bildirildi.


Erdoğan, Stoltenberg’i kabul etti


Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan’ın, Türkevi’ndeki basına kapalı kabulü yaklaşık 50 dakika sürdü.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkevi’nde diplomasi trafiği için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkevi’nde diplomasi trafiği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkevi’nde diplomasi trafiği için ilk yorumu yapabilirsin.