Çinli Bilim İnsanları Ebola Benzeri Yeni Bir Virüs Geliştirdi

Çin’deki Hebei Tıp Fakültesi’nde Ölümcül Bir Virüs Geliştirildi

Corona virüsü salgınının devam ettiği şu günlerde, Hebei Tıp Fakültesi’nde görev yapan Çinli bilim insanları, Ebola virüsüne benzer öldürücü bir virüs geliştirdi.

Hamsterlar Üzerinde Denenen Virüs 3 Günde Ölümcül Etki Yaptı

2014-2016 yıllarında Batı Afrika’da ölümlere yol açan Ebola virüsünü incelemek amacıyla benzer bir virüs üreten bilim insanları, hamsterlar üzerinde denemeler yaptı. Hamsterlere enjekte edilen virüs, 3 gün içinde ölümcül etkiler gösterdi.

Geliştirilen Virüs, Ebola Hastalarının Semptomlarına Benzer Etkiler Yarattı

Science Direct dergisinde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, virüs enjeksiyonu sonrasında hamsterlerde görülen ciddi semptomlar, insan Ebola hastalarınınkine benzerlik gösterdi. Bazı hamsterlerde gözbebeklerinde kabuk oluşumu dahi gözlendi.

Bilim insanları, virüsle enfekte olan hamsterlerin optik sinir bozukluklarının incelenmesinde rol oynayabileceğini belirtti.

Ölümcül Virüs, Hamsterlerin Organlarına Hızla Yayıldı

Araştırmacılar, ölen hamsterlerin organlarını incelediklerinde virüsün vücutlarına hızla yayıldığını tespit etti. Geliştirilen virüsün potansiyel tehlikeleri konusunda daha fazla çalışma yapılması bekleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Çinli Bilim İnsanları Ebola Benzeri Yeni Bir Virüs Geliştirdi için yorumda bulun

    Çinli Bilim İnsanları Ebola Benzeri Yeni Bir Virüs Geliştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çinli Bilim İnsanları Ebola Benzeri Yeni Bir Virüs Geliştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.