Biden Yönetimi, Yasal Statüsü Olmayan ABD Vatandaşlarının Eşlerine Yol Açıyor

Gelecek Aylarda Daimi İkamet ve Vatandaşlık İçin Kapı Aralanıyor

Beyaz Saray‘dan yapılan açıklamaya göre, Biden yönetimi, yasal statüsü olmayan bazı ABD vatandaşlarının eşlerinin daimi ikamet ve nihayetinde vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına izin verecek.

500 binden Fazla Göçmeni Etkileyebilir

Üst düzey yetkililere göre bu hamle, 500 binden fazla göçmeni etkileyebilir. Hak kazanmak için bir göçmenin 17 Haziran itibarıyla 10 yıldır ABD’de yaşıyor olması ve bir ABD vatandaşıyla evli olması gerekiyor.

Yeşil Kart ve Çalışma İzni İmkanı

Hak kazanan bir göçmenin başvurusu onaylanırsa, yeşil kart başvurusunda bulunmak için 3 yılı olacak, geçici bir çalışma izni alacak ve bu arada sınır dışı edilmekten kurtulacak.

17 Haziran’dan Sonra Başvuru Yapılamayacak

17 Haziran’dan sonra kimse hak sahibi olamayacak. Üst düzey yetkililer, ABD vatandaşı ile evli bir ebeveyne sahip yaklaşık 50 bin vatandaş olmayan çocuğun da potansiyel olarak aynı sürece hak kazanabileceğini vurguladı.

Yaz Sonuna Kadar Başvurular Açık Olacak

Sürecin yaz sonuna kadar başvurulara açılacağını tahmin ettiklerini ifade eden yetkililer, başvuru ücretlerinin henüz belirlenmediğini söyledi. ABD Başkanı Biden‘ın Beyaz Saray’da düzenlenecek bir etkinlikte plan hakkında detaylı açıklama yapması bekleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Biden Yönetimi, Yasal Statüsü Olmayan ABD Vatandaşlarının Eşlerine Yol Açıyor
  1. Biden Yönetimi, Yasal Statüsü Olmayan ABD Vatandaşlarının Eşlerine Yol Açıyor için yorumda bulun

    Biden Yönetimi, Yasal Statüsü Olmayan ABD Vatandaşlarının Eşlerine Yol Açıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Biden Yönetimi, Yasal Statüsü Olmayan ABD Vatandaşlarının Eşlerine Yol Açıyor için ilk yorumu yapabilirsin.