Amerika’da Yeni Mezunların İş Bulma Sürecinde Siyasi Görüşlerin Etkisi

İşverenlerin Endişesi: Filistin’e Destek Gösterileri

ABD merkezli “Intelligent.com” internet sitesi, 1268 şirket yöneticisiyle yaptığı ankette, işverenlerin yeni mezunları işe alırken Filistin’e destek gösterilerine katılma durumundan endişe duyduklarını ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre, işverenlerin %30’u bu durumdan endişe duyarken %22’si bu kişileri işe almak istemediklerini belirtti.

Mülakatlarda Siyasi Duruş Sorusu

Ankete katılan işverenlerin %12’si işe giriş mülakatlarında yeni mezun adaylara Filistin’e destek eylemlerine katılıp katılmadıklarını sorduklarını ifade ederken, %19’u bu soruyu sıklıkla ve %16’sı bazen sorduklarını belirtti. Bazı işverenler ise bu durumu olumlu bir özellik olarak görmekte.

İfade Özgürlüğü ve Profesyonellik Dengesi

Intelligent.com eğitim ve kariyer geliştirme başdanışmanı Huy Nguyen, işverenlerin siyasi görüşlere göre adayları değerlendirmenin riskli olabileceğini vurguladı. Nguyen, işverenlerin adayların yeteneklerine ve deneyimine odaklanması gerektiğini belirterek, yeni mezunların iş başvurularında profesyonelliklerini vurgulamaları gerektiğini ifade etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Amerika’da Yeni Mezunların İş Bulma Sürecinde Siyasi Görüşlerin Etkisi
  1. Amerika’da Yeni Mezunların İş Bulma Sürecinde Siyasi Görüşlerin Etkisi için yorumda bulun

    Amerika’da Yeni Mezunların İş Bulma Sürecinde Siyasi Görüşlerin Etkisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerika’da Yeni Mezunların İş Bulma Sürecinde Siyasi Görüşlerin Etkisi için ilk yorumu yapabilirsin.