Almanya’da Azerbaycan-Ermenistan Barış Anlaşması Müzakereleri İçin Toplantı Kararı Alındı

Almanya’da Barış Anlaşması Müzakereleri İçin Toplantı Kararı

Ermenistan‘ın resmi haber ajansı Armenpress‘in, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ani Badalyan’a dayandırdığı habere göre, Almanya’nın Münih kentinde 17 Şubat’ta yapılan görüşmeler sonrasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan‘ın verdiği talimat gereği Dışişleri bakanları Bayramov ile Mirzoyan, 28-29 Şubat’ta Berlin‘de barış anlaşması müzakereleri çerçevesinde toplantı yapacak.

Aliyev ve Paşinyan’ın Talimatı Üzerine Toplantı Kararı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, 17 Şubat’ta Almanya’da bir araya gelerek Dışişleri bakanlarına barış anlaşması müzakereleri için yakında bir araya gelmeleri talimatı vermişti. Aliyev ve Paşinyan, ayrıca sınır belirleme komisyonlarının da yakında toplanmasını istemişlerdi.

Üçlü Görüşme Öncesinde Almanya Başbakanı da Katıldı

Aliyev ve Paşinyan‘ın ikili görüşmesi öncesinde Almanya Başbakanı Olaf Scholz‘un da katılımıyla üçlü görüşme gerçekleşmişti. Bu gelişmelerin ardından barış anlaşması müzakereleri için taraflar arasında toplantı kararı alındı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Almanya’da Azerbaycan-Ermenistan Barış Anlaşması Müzakereleri İçin Toplantı Kararı Alındı
  1. Almanya’da Azerbaycan-Ermenistan Barış Anlaşması Müzakereleri İçin Toplantı Kararı Alındı için yorumda bulun

    Almanya’da Azerbaycan-Ermenistan Barış Anlaşması Müzakereleri İçin Toplantı Kararı Alındı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Almanya’da Azerbaycan-Ermenistan Barış Anlaşması Müzakereleri İçin Toplantı Kararı Alındı için ilk yorumu yapabilirsin.