Afyonkarahisar’da 4,4 Büyüklüğünde Deprem Hissedildi

İçişleri Bakanı Yerlikaya Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Afyonkarahisar’da meydana gelen deprem hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, depremin 4,4 büyüklüğünde olduğunu belirterek, olumsuz bir durumun bulunmadığını ifade etti.

AFAD Bilgilendirme Yaptı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, depremin merkez üssü Afyonkarahisar’da bulunurken, sarsıntının 6,99 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirtildi.

Yapılan Açıklamada Şu İfadeler Kullanıldı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar’da 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. AFAD ve ilgili kurumlarımızın saha taramaları ile 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda an itibarı ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” şeklinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Afyonkarahisar’da 4,4 Büyüklüğünde Deprem Hissedildi için yorumda bulun

    Afyonkarahisar’da 4,4 Büyüklüğünde Deprem Hissedildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Afyonkarahisar’da 4,4 Büyüklüğünde Deprem Hissedildi için ilk yorumu yapabilirsin.