ABD, Hamas’ın Gazze’de bazı hastaneleri saklanmak için kullandığını iddia etti


Basına demeç veren Kirby, Hamas’ın Gazze’deki bazı hastaneleri kullandığına ilişkin iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.


Kirby, farklı kaynaklardan, Hamas’ın Gazze Şeridi’nde bazı hastaneleri ve “altındaki tünelleri” saklanmak ve askeri operasyonlarını yürütmek için kullandıklarına dair istihbarat aldıklarını öne sürdü.


Kirby, söz konusu istihbarata göre Gazze’de aralarında Şifa Hastanesi’nin de bulunduğu bazı hastanelerin Hamas tarafından “saklanmak, askeri operasyonlarını yürütmek ve rehineleri tutmak” amacıyla kullanıldığını savundu.


Hastanelere havadan saldırıda bulunulmasını desteklemediklerini söyleyen Kirby, “Hastaneler ve hastalar korunmalıdır. Masum, çaresiz ve hasta insanların sadece hak ettikleri tedaviyi almaya çalıştıkları hastanede çıkan bir çatışma görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Trt Haber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • ABD, Hamas’ın Gazze’de bazı hastaneleri saklanmak için kullandığını iddia etti
  1. ABD, Hamas’ın Gazze’de bazı hastaneleri saklanmak için kullandığını iddia etti için yorumda bulun

    ABD, Hamas’ın Gazze’de bazı hastaneleri saklanmak için kullandığını iddia etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD, Hamas’ın Gazze’de bazı hastaneleri saklanmak için kullandığını iddia etti için ilk yorumu yapabilirsin.