AB Yanlısı Siyasi Gruplar, Avrupa’nın Vatanseverleri İttifakına Karşı Birleşiyor

AB Parlamentosu’nda İttifakın Etkisini Azaltma Kararı Alındı

AB yanlısı siyasi gruplar, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın öncülüğünde kurulan aşırı sağcı Avrupa’nın Vatanseverleri ittifakının etkisini azaltmak için harekete geçiyor. Avrupa Parlamentosu’nda en fazla koltuğa sahip olan Avrupa Halk Partisi (EPP), Sosyalistler ve Demokratlar (S&D) ve Liberaller (Avrupa’yı Yenile-RE) grupları, ittifak üyelerinin parlamento komitelerine girmesini engellemek amacıyla bir araya geliyor.

AB Yanlısı Gruplar, İttifak Üyelerinin Komitelere Girmesini Engellemeye Çalışacak

AB yanlısı 3 grup, Avrupa’nın Vatanseverleri üyelerinin Avrupa Parlamentosu’ndaki komitelere girmesini engellemek için 720 üyeli parlamentoda 400 sandalyeye sahip. Bu kararla aşırı sağcı ittifakın politikalara etki etmesi engellenmeye çalışılacak. EPP yetkilisi tarafından doğrulanan anlaşmaya göre, siyasi gruplar arasındaki pazarlıklar başladı ve karşılıklı talepler dile getirildi.

Avrupa’nın Vatanseverleri İttifakı Güçleniyor

AP seçimlerinde aşırı sağın güçlenmesiyle şekillenen Avrupa’nın Vatanseverleri ittifakı, Avrupalı aşırı sağ partilerden 84 milletvekilini bir araya getirerek AP’de 3. en büyük siyasi grup haline geldi. İttifakın liderliğine Fransız aşırı sağcı RN partisinden Jordan Bardella getirildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • AB Yanlısı Siyasi Gruplar, Avrupa’nın Vatanseverleri İttifakına Karşı Birleşiyor
  1. AB Yanlısı Siyasi Gruplar, Avrupa’nın Vatanseverleri İttifakına Karşı Birleşiyor için yorumda bulun

    AB Yanlısı Siyasi Gruplar, Avrupa’nın Vatanseverleri İttifakına Karşı Birleşiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AB Yanlısı Siyasi Gruplar, Avrupa’nın Vatanseverleri İttifakına Karşı Birleşiyor için ilk yorumu yapabilirsin.