2000 Yıllık Papirüste İsa’nın Mucizevi Çocukluk Anlatısı Bulundu

Eski Mısır El Yazmasında Keşfedilen Nadir Bir Hikaye

2000 yıllık bir papirüste keşfedilen bilinen en eski İsa’nın çocukluğunda mucize gerçekleştirmesini anlatan hikaye, beş yaşındaki İsa’nın kil güvercinlerini canlı kuşlara dönüştürdüğünü aktarıyor. Uzmanlar, bu nadir metnin 4. veya 5. yüzyıl Mısır’ında Hıristiyan bir topluma ait okul veya dini toplulukta yazılmış bir sınıf alıştırmasının bir parçası olabileceğine inanıyor.

Unutulmuş Bir Hazineler: Hamburg Eyalet ve Üniversite Kütüphanesi’nde Bulundu

Hamburg Eyalet ve Üniversite Kütüphanesi’nde fark edilmeden duran papirüs, uzmanlar tarafından incelenirken İsa’nın adının ortaya çıkmasıyla dikkat çekti. Humboldt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden eş araştırmacı Dr. Lajos Berkes, el yazmasının sıradan bir belge gibi göründüğünü ancak İsa’nın adını gördüklerinde durumun farklı olduğunu belirtti.

İsa’nın Çocukluk Hikayeleri ve İncil

İsa’nın ilk yıllarının neden İncil’den çıkarıldığı belirsizliğini korurken, İncil profesörü Charles Dyer, İsa’nın yaşamına dair sınırlı bilgiye sahip olmamıza rağmen, Tanrı’nın onun gerçek kimliğini ve dünyaya geliş amacını anlamamız için İncil’de yeterli bilginin bulunduğunu düşündüğünü belirtti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. 2000 Yıllık Papirüste İsa’nın Mucizevi Çocukluk Anlatısı Bulundu için yorumda bulun

    2000 Yıllık Papirüste İsa’nın Mucizevi Çocukluk Anlatısı Bulundu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2000 Yıllık Papirüste İsa’nın Mucizevi Çocukluk Anlatısı Bulundu için ilk yorumu yapabilirsin.